A nyelvvizsga-követelményekkel kapcsolatos szabályok változása

yy -HP - all exam have been cancelled 1 .gif

2023. április 25-től módosultak

a Tanulmányi és Vizsgaszabályzat

nyelvvizsga-követelményekkel kapcsolatos szabályai.

Akit érdekel, az kattintson a "Tovább" gombra!

y all exam have been cancelled harrypotter-dumbledore .gif

Really?

Not exactly! - Na, azért nem teljesen!

Komolyra fordítva a szót:

2023. április 25-től módosultak a TVSZ nyelvvizsga-követelményekkel kapcsolatos szabályai.

Az új szabályok alapján ún. „bemeneti követelményként”, azaz a felvételihez egy államilag elismert és minimálisan B2 szintű komplex nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű okirat bemutatása változatlanul szükséges a felvételi kérelem benyújtásának időpontjában. Az elismert nyelvek az alábbiak: angol, német, francia, orosz, olasz, spanyol.

Megszűnt a második nyelv ismeretének komplex vizsgáig történő igazolásával kapcsolatos kötelezettség.

Ugyanakkor: az abszolutórium kiadásának feltétele lett az angol nyelv ismerete B2 komplex szinten, vagy azzal egyenértékű okirattal igazoltan.

A 2016. szeptember 1. és 2023. augusztus 31. napja között jogviszonyt létesített hallgatók esetében kisegítő szabályként a korábbi nyelvismereti követelmények vagylagosan megmaradtak azzal, hogy azt a szabályt kell alkalmazni az adott hallgató esetében, amely rá nézve kedvezőbb.

A hatályos TVSZ előírások elérhetők a Doktori Iskola honlapján a szabályzatok menüben.